Světle modré úterý

Při světle modré se nám sešlo už více dětí. Broučci a Berušky měli den pokusů 🙂 Zjistili, co se stane, když se do vody dá suché modré barvivo. A když se tam přidá sůl, tak se nám hladina rozdělí na dvě části – světle modrou a tmavě modrou. Po zamíchání jsme sputili do sklenice provázek a po dobu měsíce budeme pozorovat, jak se voda vypaří a zůstane jen na provázku krystal v modré barvě vytvořený solí. Zkusili jsme si znázornit, jakými výtvarnými technikami můžeme znázornit vodu – voskovka a vodové barvy, vodové barvy do mokrého podkladu, vodové barvy a houbička, vodové barvy a bublinková fólie, vodové barvy a sůl, voda a krepový papír, voda a inkoust. Děti se po celý den v tichosti dozvídaly něco nového. Bavilo je to a odpočinuly si od pobíhání, neposlouchání 🙂 Už se těšíme na světle růžovou a fialovou v další den.

 

Broučci a Berušky a uč. Cilerová