Paní zima kraluje, barvičkami maluje – Broučci a Berušky – bílé pondělí

V týdnu 29. 1. 2018 – 2. 2. 2018 máme ve třídách Berušky a Broučci a Motýlci téma Paní zima kraluje, barvičkami maluje. V pondělí jsme se oblékli do bílé barvičky. Sice nás přišlo v bílé málo, ale i tak společná fotka se vydařila 🙂

 

Broučci a Berušky si bílou užili velmi – V komunikativním kruhu poznávali obrázky věcí a zvířátek, které jsou bílé, naučili se je roztřídit do skupin. Zacvičili si na písničku Zima s prádelní gumou. Při grafomotorice se pokusili malováním kruhu vpravo zvětšit sněhovou kouli. A na závěr si zkusili, jaké to je malovat do hrubé mouky. Vznikaly krásné obrázky – abstraktní i konkrétní – šnek, auto, sluníčko, geometrické tvary 🙂 Další den se těšíme na světle modrou barvu 🙂

 

Broučci a Berušky a uč. Cilerová