Informace k distančnímu vzdělávání v MŠ

Distanční vzdělávání je dle „Metodiky k distančnímu vzdělávání“ pro předškolní děti MŠ, to je v našem případě pro třídu Motýlků, povinné. Kdo z dětí ze třídy Broučků a Berušek bude chtít, může se nechat nabízenými aktivitami inspirovat též😊

S dětmi ze třídy Motýlků se budeme setkávat každý pátek online od 10 hodin, abychom si společně zhodnotili týden, viděli se a zamávali si😊 S dětmi se budeme připojovat maximálně v pětičlenných skupinkách. Proto časový rozvrh se jmény dětí a s odkazem na přihlášení zašleme během týdne na Váš e-mail.

Jak jsme psali v minulém příspěvku, stále platí povinnost pracovat s Písankou a Matematikou předškoláka – viz příspěvek níže.

Tento týden jsme se měli věnovat tématu „Těšíme se na Karneval.“ Aby o něj děti nepřišly úplně, posíláme několik tipů na aktivity s dětmi, které si můžete společně udělat doma:

  1. Připravte si karnevalovou svačinku. Můžete být kreativní – děti ve školce měly mít toustový chléb s nutelou a zcela vyjíměčně 😊 ozdobený lentilkami. Ve zdravé variantě můžete chléb s máslem dozdobit zeleninou do tvaru usměvavého obličeje.
  2. Společně si doma zatancujte
  3. Když budete chtít, udělejte si škrabošku například dle vzoru na Pinterestu. Vzory škrabošek ke stažení zde https://cz.pinterest.com/pin/297941331606718492/  nebo si může šablonku vyzvednout ve škole v chodbě za dveřmi.

Víme, že je toto pro Vás náročná, pro nás všechny zcela nová situace a věříme, že ji společně zvládneme 😊