Bosá zahradní slavnost – 19. 9. 2019

     Několik let myšlenky na pěstování na školní zahradě… Několik měsíců plánování… Několik týdnů konkrétních příprav… Jedno báječné odpoledne v naší škole a na školní zahradě…

     Asi tak nějak by se v krátkosti dala shrnout doba, která předcházela naší Bosé zahradní slavnosti ve čtvrtek 19. 9. 2019.  🙂

     S finanční podporou naší obce jsme si nechali vyrobit bosý chodník a společnými silami jsme si vytvořili vyvýšené záhonky na pěstování bylinek a jarní zeleniny. Díky projektu Otevřeno pro vzdělávání  v rámci Místního akčního plánu, který realizují Otevřené zahrady Jičínska, jsme náš počinek mohli sdílet s okolními školami – pozvat přátele z blízkého i širšího okolí a připravit pohoštění a zábavný program nejen pro děti.

     Po úvodním slovu a dvou písních, které zazpívaly děti s hudebním doprovodem paní učitelky Vendulky, jsme si symbolicky osázeli a oseli naše nové záhonky. Někteří otužilí odvážlivci si přeci jen zuli botky, sundali ponožky a zkusili si poprvé přejít po našem novém bosém chodníčku. Poté si přes čtyřicet dětí vyzvedlo svoji papírovou nožku, na kterou všichni sbírali razítka na jednotlivých stanovištích – chůze na slackline, malování nohou, výroba ozdoby na nohu, bosá chůze po připravené dráze v tělocvičně, přendávání míčků a vkládání kalíšků bosou nohou, skákací dráha…

     A když zdravě, tak zdravě – nechyběly oblíbené pomazánky, které děti dostávají ke svačinkám – např. avokádová, z červené řepy a mrkvová.

     I když se trochu ochladilo a kromě slackline a vyzkoušení bosého chodníčku byla všechna stanoviště umístěná ve školní budově, celé odpoledne jsme si užili.

     Touto cestou bych ráda poděkovala všem svým šikovným kolegyním, které se dané odpoledne věnovaly v plném nasazení přiděleným úkolům, užšímu realizačnímu týmu Markét a Vendy, které dopředu vše zařídily a připravily a hlavně právě Vendy Groulíkové, která byla srdcem i mozkem celé akce. 🙂

      Těšíme se na další setkání v naší škole!

                              Monika Tringelová