Zvířátka a jejich mláďátka – Aktivity pro děti od 22. 3. do 26. 3. 2021

Zvířátka a jejich mláďátka- aktivity pro děti od 22.3 do 26. 3. 2021

Milé děti i rodiče, rádi bychom Vám nejprve poděkovali za úžasnou spolupráci v této nelehké, pro nás nové, době. Jelikož se i nadále budeme potkávat online, máme pro Vás nachystané další aktivity, které si doma můžete vyzkoušet.

1. Jelikož se blíží svátky Velikonoc, určitě bychom si ve školce zaseli osení. A tak si to můžete vyrobit aspoň doma. Pro inspiraci se můžete kouknout zde: https://cz.pinterest.com/search/pins/?q=osen%C3%AD&rs=typed&term_meta[]=osen%C3%AD%7Ctyped

2. Vydejte se na procházku do přírody.

– Můžete nasbírat kamínky a pomalovat si je (berušku, pavoučka). Vhodné barvy pro malování jsou akrylové. Na konci nezapomeneme kamínky zalakovat.

– Poslouchejte zpěv ptáčků.

– Pozorujte pozorně přírodu kolem, zda neuvidíte nějaká zvířátka.

3. Projeďte se na kole/ koloběžce.

4. Zacvičte si / zasportujte si. Můžete si třeba na zahradě vytvořit překážkovou dráhu.

5. Zkuste se zamyslet, v jaké zvíře by ses chtěl/a proměnit na jeden den? Co bys dělal/a?

6. Požádejte rodiče nebo sourozence, aby Vám přečetli nějakou pohádku o zvířátkách. Tuto pohádku nám pak můžete na online setkání vyprávět.

7. Pokud máte doma nějaké zvířátko, pohrajte si s ním, věnujte se mu (vyčistit pelíšek, postarat se o jídlo a vodu).

8. Vyrobte si masku zvířátka. Šablony a inspirace zde: https://cz.pinterest.com/pin/302867143676631366/

9. Můžete si připravit nějakou básničku nebo klidně i hádanku o zvířátkách.

Kos                                                                        Tučňák

Po trávníku skáče kos,                                             Tučňák dělal kotrmelce

černý kabát žlutá nos.                                              při cvičení na žíněnce.

Skáče sem a skáče tam,                                           Cvičil řádně pomalu,

skáče ani neví kam.                                                 dostal za to pochvalu.

10. Kdo má doma nějaké domácí zvířátko a bylo by možné nám ho představit, budeme moc rádi.

11. Pomáhejte mamince s úklidem + sami si ukliďte svůj pokojíček.

12. Pro předškoláky i nadále platí pracovat v sešitech. Na Vaši práci se moc těšíme.

13. Můžete si vyzkoušet pospojovat, která mláďátka patří k jakému zvířátku.