Téma : Jarní barvičky a příroda :-)

Broučci a Berušky  se během středy a čtvrtka naučili básničku Jaro s pohybem a protáhli si tak svá tělíčka. Dozvěděli se hodně o životě mravenců a známou říkanku Polámal se mraveneček znali skoro všichni. Dokonce i pohybově sami od sebe předváděli 🙂 Seznámili se s pojmy : nahoře, dole, uprostřed a jak je to i v přírodě (nebe, zem, zvířátka a kytičky) a přiřadili jsme i barvičky. A pak hravě zvládli nabarvit pruhy jarními barvičkami, aby ptáčci mohli přiletět 🙂 Musím je moc pochválit, neboť výměna barviček v jednotlivých skupinkách probíhala velmi rychle :-)i při plném obsazení třídy :-)I když někteří ptáčci mají nožičky ze zádiček a možná i jiný počet, tak i tak jsme si při tom užili legraci. Při ranní hrách děti z jarních kytiček vytvořili krásná jarní okénka:-) Procvičili si matematické počítání od 1 do 6, když přiřazovali ke kytičkám okvětní lístky. Velmi těžký úkol, zvládli hravě starší, ale někteří i mladší 🙂 Hezky si pomáhali a radili :-)S jarními barvičkami jsme se rozloučili tanečkem „Uvíjíme věneček“. A v příštím týdnu hurá na téma: Poznáváme své okolí 🙂

Pár foteček, jsou to jen momentky 🙂