Noc s Andersenem

NOC S ANDERSENEM

Naše tajemná, kouzelná a dobrodružná noc plná zážitků vypukla 14. března. Témata letošní noci byla lákavá. Svůj rok má pohádka Sněhová královna od H. Ch. Andersena, nakladatelství Albatros slaví 75. výročí svého založení, pocta patří i Eduardu Petiškovi a Petru Sísovi, kteří se ve své tvorbě velmi věnovali dětem. Svůj světový den mají i mimové a knihou noci se stala Bylinková babička od Lucie Hlavinkové.

Noc s Andersenem se slaví v mnoha zemích. V České republice se zapojilo 1675 spacích míst a jedním z nich byla i naše škola v Lužanech.

Přivítali jsme 18 dětí a zažili mnoho…… Seznámili jsme se s panem Andersenem, největším pohádkářem na světě, dozvěděli jsme se, kdo je Petr Sís a Eduard Petiška, zkusili jsme řeč mimů a představili jsme si knihu Bylinková babička.

Právě s touto knihou souvisely další hry a úkoly. Děti za tmy a světel z baterek luštily na školní zahradě tajenku o rostlinách a jaru, podle hmatu a čichu poznávaly bylinky a pomocí mobilních telefonů (které jsme jim posléze vybraly) hrály kvíz o rostlinách.

Velmi děkuji všem kolegyním, které mi pomohly -N. Mikulové, A. Morávkové, M. Bujárkové, Monice Kašičkové za ranní čaj a kakao a hlavně vám, rodičům, za to, že dopřáváte dětem zážitky, které je obohatí a někam posunou. Ono, potkat se s knihou a jejími tvůrci, je někdy objevné.

Nemalý dík vám patří za bohatou snídani, kterou jste pro děti připravili.

Je také skvělé, že tuto akci, která podporuje čtenářství u dětí, světí na škola a paní ředitelka.

Tak zase za rok se těší, H. Zdeňková.