Noc s Andersenem 2018

V pátek 23. března jsme se opět sešli ve škole na akci Noc s Andersenem.

Na začátku jsme si promítli prezentace, které nám o Andersenovi a letošním tématu – Rychlých šípech – připravili žáci 4. a 5. ročníku.

Vedoucím večera se stala tradičně paní učitelka Hanka, která své vedoucí místo pojistila i tím, že opravdu měla s sebou rychlé šípy. 🙂

Již během uplynulého týdne jsme se bavili o tom, kdo byla parta Rychlé šípy, četli jsme si některé jejich příběhy v hodinách čtení, i večer byly komiksy k nahlédnutí.

Hlavní náplní večera bylo ale sbírání „bobříků“ – všude po škole plnili žáci připravené úkoly a zapisovali si na své kartičky. Při jejich plnění je sledovaly přísné paní učitelky a pokud někdo porušil předem stanovená pravidla, nadělovaly se bohužel i červené puntíky. Naštěstí jich ale nenasbíral nikdo tolik, abychom museli volat rodičům, ať si pro něho přijdou. 😉

Odvážlivci před spaním absolvovali stezku odvahy do školního sklepa a poté již všichni zalezli do svých spacáčků či peřinek.

Ne každému se chtělo spát, takže bylo ráno po téměř probdělé noci trochu náročné. Naštěstí nás zachránily a energii dodaly připravené mňamky od maminek.

Paní učitelko Hanko, moc děkujeme za připravený program a těšíme se zase za rok na stejnojmenné akci! 😉