Dopolední vycházka MŠ květen 2018

Děti z MŠ se v rámci tématu: Poznáváme své okolí vydali dne 22.5.2018 na dopolední vycházku do polí, luk a lesů 🙂

Vyrazili jsme kolem půl 9 a směřovali to na Rozkoš. Svačinku jsme si dali na louce, kde jsme krásně viděli na školku, kostel a měli tak možnost se zorientovat, jak vypadají Lužany i z jiného pohledu. Po celou dobu děti s nadšením sbíraly různé kytičky a lístečky a lepili jsme je na papír, abychom tak měli památku v podobě herbáře 🙂 Jarní kytičky hýřily všemi barvami a tak paletka se nám povedla 🙂 Předškoláčci hravě zvládali odpovídat na těžší otázky ohledně přírody – rostliny, stromy, zvířata. Čas utíkal velmi rychle, mladší děti si odpočinuly ve stínu lesa a předškoláčci prozkoumali, co les nám nabízí a dává. Byl čas se vydat na cestu zpátky. To už bylo z kopce, tak se šlo lépe. V dáli jsme měli možnost vidět Zebín, Trosky, Tábor i Kumburk, některé děti poznaly i střechy svých domečků 🙂

Děti celou vycházku hodnotily kladně a třeba někdy zase příště si něco podobného naplánujeme zase jiným směrem. 

Pár foteček, že celé dopoledne bylo s úsměvem:-)