Třídenní pobyt školáků v místním kempu „Škola v přírodě“

Ke konci školního roku jsme zvládli se školáky a osmi předškoláky třídenní pobyt v lužanském kempu. Dvě noci jsme přespali v chatkách, které nám zdarma poskytl L. Kučera. Tímto mu ještě jednou moc děkujeme!!!

Pondělní ráno 27. 6. nás trochu vyděsilo svým děštivým počasím. Zvládli jsme ale s pomocí rodičů rychle nanosit všechny věci do chatek, autobus nás vyzvedl přímo v kempu a vydali jsme se na cestu. U školy jsme k sobě do autobusu přibrali další čtyři předškoláky a přidal se k nám druhý menší autobus s ostatními školkovými dětmi.

V Pardubicích jsme strávili parádní téměř dvě hodiny na lodi, projeli jsme i plavební komorou, kde byla loď přepuštěním vody vyzvednuta na vyšší hladinu, abychom zdodali místní jez. Po plavbě jsme se ještě na lodi najedli – dopředu jsme si objednali kuřecí plátek s bramborem.

Po plavbě se malý autobus se školkovými dětmi vrátil zpátky do Lužan a my ostatní jsme pokračovali do skanzenu v Krňovicích nedaleko Třebechovic. Tam se děti občerstvily limonádou, vyrobily si na památku mýdlo a  prošly se po skanzenu, kde se během výkladu průvodkyně dozvěděly mnoho nového. Do kempu jsme se vrátili poměrně unavení, ale všichni natěšení na další zážitky při ubytování v kempu. K večeři jsme měli řízek s bramborem a po chvíli volna před spaním a čase na ubytování jsme některé malé dušičky dlouuuuho přemlouvali, že už je čas jít spát. 🙂

Druhý den – v úterý 28. 6. – jsme se na chvíli vrátili do školy. Ale tentokrát ne za učením, jen na promítání „Sférického kina“ v tělocvičně. Po objednaném obědě – svíčkové s knedlíkem – jsme se vrátili do kempu. Odpoledne, které jsme měli strávit hrami v kempu, nám opět trochu pokazilo počasí. Naštěstí ale déšť přestal a právě včas, protože nás přijeli navštívit místní hasiči. Jelikož se rychle oteplilo, pokropili všechny teplem umdlévající děti (i některé paní učitelky) vodou z cisterny. 🙂

Po převléknutí do suchého oblečení jsme pod odborným vedením hasičů 😉 rozdělali oheň a opekli si k večeři buřty. Druhý den byla přeci jen znát již větší únava neboť se v chatkách rozhostilo ticho podstatně dříve a všichni celou noc spali, nikdo ani patu ze svého obydlíčka nevystrčil. 😀

Třetí den – středu 29. 6. – jsme věnovali napsání (či nakreslení) dopisů a procházce po lese. U oběda jsme si pochutnali na kuřecím na paprice s těstovinami a měli jsme co dělat, abychom všechno zvládli do příjezdu rodičů.

Tyto tři dny byly příjemným zakončením školního roku, budeme mít na co vzpomínat a budeme se těšit na další podobnou akci v příštích letech! 😉

A teď už hurá všichni na prázdniny!