Sněhuláci pro Afriku

Sněhuláci pro Afriku…

nejsou akcí na jedno odpoledne. My jsme si s tímto tématem hráli déle než  měsíc! J

Než napadl pořádný sníh, vyráběli jsme sněhuláky z různých materiálů.

Po seznámení s akcí Sněhuláci pro Afriku se starší žáci věnovali právě zmíněné Africe a v projektovém dni se na tento kontinent podívali pořádně „pod lupou“.

V den D – v úterý 7. února – jsme si ve škole v bílém oblečení dokonce i trochu na sněhuláky zahráli. A odpoledne jsme i s rodiči vyrazili na školní zahradu. Jelikož kvalita sněhu nebyla valná, strávily paní učitelky trochu času vymýšlením alternativních způsobů vyrábění sněhuláků. Pod pergolu na školní zahradě jsme nanosily různé materiály, které by se daly použít i na výrobu jiných sněhuláků, když by se nám ti ze sněhu nevydařili. Ale papíry, látky a provázky nebyly využité. Všichni – děti, rodiče i prarodiče – se statečně pustili do boje se zmrzlým sněhem a vznikla spousta krásných sněhuláků – stojících i ležících. J

Jakou radost jsme z vyrobených sněhuláků všichni měli krásně doložila hned druhý den ránní výprava jednoho školkového chlapečka. V osm hodin ráno přesvědčil maminku, aby se šli podívat cestou do školky také na zahradu a chtěl jí ukázat sněhuláka, kterého den předtím vyrobil s dědečkem. A jelikož nám mráz přeje, výstava sněhuláků snad ještě chvíli vydrží a bude nám připomínat společně prožité odpoledne.

A nejen to! Pomohli jsme dobré věci. Na přepravu kol do Afriky se nám podařilo „startovným“, které jsme pojali jako „dobrovolný příspěvek“ získat 1135,- Kč! Všem zúčastněným moc děkujeme!!!