Seznam potřebných věcí do MŠ

 

Co ve školce potřebuji:

 • oblečení do třídy;
 • bačkorky s pevnou patou (pantofle typu CROCS jsou z bezpečnostních důvodů nevhodné);
 • cvičky do tělocvičny;
 • pyžamo nebo noční košilku;
 • náhradní spodní prádlo, ponožky;
 • náhradní oblečení do třídy;
 • plastový hrneček

Na pobyt venku:

 • Jaro – sportovní oblečení (nejlépe teplákové či nepromokavé soupravy, pláštěnku, ponožky, pokrývku hlavy)
 • Léto – letní sportovní oblečení (triko, kraťasy, pokrývku hlavy, ochranný opalovací krém)
 • Podzim – sportovní oblečení (svetr nebo mikinu, punčocháče, pokrývku hlavy)
 • Zima – sportovní oblečení – nejlépe kombinézu, rukavice (nepromokavé, případně dvoje), pokrývku hlavy, šálu, punčocháče

MAMINKY NEZAPOMEŇTE:

Oblečení a obuv podepište, nebude docházet k záměnám mezi dětmi.

Zároveň je třeba si uvědomit, že Vaše děti vedeme k samostatnosti a velmi často pracujeme s materiálem, který může oblečení ušpinit. Dávejte proto dětem takové oblečení, které nebudou mít strach umazat a zároveň jim nebude dělat potíže se samostatně oblékat a svlékat. Pro přehlednost a lepší orientaci dětí i pedagogů ukládejte oblečení pro pobyt ve třídě a venku – na poličku v šatně, náhradní oblečení (pro případ nehody) vložte do závěsného pytlíku.

HRAČKY A MAZLÍČCI

Ve školce máme dostatek hraček, a proto není nutné nosit hračky z domu. Výjimkou může být plyšová hračka, polštářek či jiná věc, na kterou je dítě citově vázané při usínání či vzpomínce na rodiče. Tyto hračky či mazlíčky umístíme při příchodu dítěte do MŠ na vhodné místo, kde budou vyčkávat zájmu malého majitele nebo sledovat jeho hru během dne 🙂