„Loučení s páťáky“ a Den otevřených dveří – 29. 6. 2017

Do cíle jsme vběhli opravdu naplno… S koncem školního roku jsme se náležitě rozloučili, i když nám bylo do cesty kladeno několik překážek a únava z celého školního roku byla na všech znát.

Ve čtvrtek 29. 6. 2017 jsme si naplánovali tradiční „Loučení s páťáky“, kdy jsme se předvedli s pár věcmi, které jsme se během školního roku naučili. Začali jsme vystoupením, které si připravili sami žáci a žákyně. Po další části, řízené vyučujícími :-), jsme se rozloučili se dvěma žákyněmi pátého ročníku, které odcházejí již na druhý stupeň základní školy, ale také s dalším žákem a žákyní nižších ročníků, kteří odcházejí na jiné školy. Popřát štěstí v dalším vzdělávání již mimo naši budovu a obec přišli také pan starosta s paní účetní.

Odpoledne pokračovalo bubenickou dílnou Davida Andrše, vzhledem k nepříznivému počasí v tělocvičně školy. Ocenili jsme zapojení rodičů, hlavně tedy maminek!

Poté se mohli všichni občerstvit dobrotami, které byly připraveny podle receptů školkových svačinek.

Všechny dveře ve školní budově zůstaly otevřené až do šesté hodiny podvečer a v každé místnosti čekali pomocníci a pomocnice z řad školáků a ochotně ukazovali příchozím učební pomůcky, které používají ve výuce.

Jsme rádi, že jsme se s Vámi mohli podělit o to, jak dobře nám ve škole je. Nejen jak krásně nám vzkvétá školní budova, do které obec investuje nemalé peníze, ale i to, s jakou radostí školáci předváděli své dovednosti a vědomosti ve třídách.

Abyste mohli ještě lépe nahlédnout pod pokličku, jak u nás „vaříme“, máme již představu o další akci, kterou pro Vás přichystáme v příštím školním roce. Doufáme, že nám bude lépe přát počasí, že paní učitelky nebudou stonat a děti budou v tak dobré náladě jako obvykle. A budeme se moooc těšit na další setkání u nás ve škole!