Housle – seznámení s nástrojem,13.11.2015

V pátek nás navštívil tatínek Ondřeje Smutka. Dozvěděli jsme se, že od 1.třídy chodil do “ hudebky“,kde se učil hře na housle.  Tento koníček ho neopouští ani v dospělosti. Měl i svou kapelu,hrál v orchestru,… Nás s nástrojem seznámil, popsal jeho části, z jakého materiálu se housle vyrábí. Též předvedl jak mohou housle „vrzat“,když se na ně učíme hrát.Společně s paní učitelkou Jitkou Kulhánkovou pro nás připravil hudební hádanku,kterou jsme všichni poznali (skladba z Pohádky  z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky). Zazpívali jsme si písničky BU,bu,bu, Byla jedna káča, Dva mrazíci,… Pan Smutek se s námi rozloučil jeho oblíbenou písní.

Bylo to milé shledání během kterého jsme lépe poznali nejen hudební nástroj,ale i nadaného tatínka malého Ondry.